Det har vært 2 flotte og innholdsrike år. Tiden har gått kjempefort og pia har gått fra å være en liten baby til å bli stor pike som går i barnehage. Hun lærer nye ting hver dag og koser seg med det livet byr på. Heldige meg får være med på hennes utvikling fremover i livet.
Jeg hadde i veldig mange år ønsket å bli bestemor. Mitt liv som bestemor har blitt enda bedre enn det jeg drømte om.
Idag var vi kun 2 tilbords for å nyte fersk skrei, lever og rogn.
For en uke siden var vi seks rundt bordet. Vi pleier å innby til skrei hvert år når det gjelder barna våre. I år manglet vi 2 da eldste sønn var på jobbreise og vår svigersønn måtte klare seg med rester sendt med vår datter også jobbrelatert.
Nye arbeidsoppgaver. På tide å levere inn tombokser. Jeg synes ikke om å skulle gjøre alle oppgaver alene. Jeg synes ikke om at min handyman er nødt til å sitte pal i godstolen. Alle oppgavene han vanligvis har tatt seg av må jeg nå ordne med.
Jeg burde måkt bedre i veien opp til huset. Og sånn går nu dagan.
Egentlig skulle vi ha begynt å pakke koffertene med sommertøy. Turen til Puerto Rico blir det ikke noe av. Hotellet er avbestillt. Flyreisen håper vi å få erstattet av reiseforsikringen.
Det viktigste nå er at min kjære blir frisk og igjen kan overta mesteparten av husarbeidet. Jeg tuller selvfølgelig når det gjelder husarbeid. Jeg skal selvfølgelig gjøre min del av jobben.
Veldig bra at jeg ikke lengre behøver å jobbe med regnskap. Nå er jeg blitt en pensjonist på heltid. Og det føles veldig bra.