4 reiser booket for 2026

Første reise er til Birmingham den 28 januar.  Supportertur for fans av Aston Villa.

130 er påmeldt turen fra hele Norge.

Neste tur er til Puerto Rico med avreise       7. mars.

Så er det turnstevne i Melbu i juni og siste reise som er booket er til Frankrike.  Først noen dager før turen går til en kystby hvor turnere møtes for oppvisninger og hyggelig samvær. Golden age kalles stevnet.

Ellers er planen å være mye på hytta.

Jeg håper alt går som planlagt.

Nissene har snudd ryggen til julehelgen.

Juletreet er havnet ute i kulden. Nissene skal nå pakkes ned og settes på loftet.

Trist synes jeg, men sånn er det hvert år.

Ett nytt år er startet og heldigvis vet vi ikke hvordan det blir.

Mye snø her hjemme.

 

Disse nissene er plassert på verandagelenderet.

Når det ikke er vind samler snøen seg her.

Inatt har det virkelig dalet ned. Minst 40 cm.

Min kjære har vært ute og ordnet med åpen vei opp til huset og til søppelboksene.

Jeg tror det er mange både barn og voksne som er glad for alle snøen.

Nede i sentrum har det også snødd mye. Det er bra at det er søndag og ikke en vanlig arbeidsdag.

Starten på året 2026

Fint vintervær preger starten på året. Det er ganske kaldt. Og min kjære og jeg holder oss inne. Vi har vært noe preget av forkjølelse og dårlig form. Selv føler jeg meg helt frisk nå. Senere idag skal jeg hente familien til min datter på flyplassen.  Det er over en uke siden de dro på juleferie og jeg gleder meg til å kose litt med lillepia.

Jeg ser også frem til å ta tilbake hverdagen med trening og andre hverdagsting.

Nå er jeg ikke statsautorisert regnskapsfører lengre. Og det føles veldig godt. Jeg føler at jeg har gjort mitt i lønnet arbeidsliv.  Årene fra 67 til 77 år har vært givende, men nå er det slutt.

Jeg skal nyte det å være pensjonist og både håper og tror jeg får nyte i mange år fremover.

Jeg startet å blogge da jeg ble 70 år og har altså blogget i 7 år. Jeg har et mål om å fortsette med bloggingen men ikke hver dag. Jeg håper dere som har fulgt bloggen min fortsetter å følge meg videre.

2026 og ny nyttårskonsert.

Jeg har fått med meg nyttårskonserten fra Wien siden før jeg rundet 30 år. I veldig mange år måtte jeg være klar foran TV til klokka 12. Nå kan jeg jukse litt dersom jeg ønsker det. I dag måtte jeg gjøre det. Ikke fordi jeg ikke var klar til klokka 12. Konserten begynte tidligere.

Jeg skulle gjerne fått se den flotte salen på ordentlig.  Jeg gledet meg spesielt i år over hvilken musikk de valgte. Virkelig en opplevelse.

Bildene er tatt fra tv-skjermen under konserten.

Godt nytt år til dere alle!