Vår kjære hjelper har det med å kjøre seg fast nedpå gangstien. Vi har prøvd å legge planker langs stien for å holde den på veien.
Ikke noe pent syn. Derfor har vi prøvd ut et gjerde som vi fant på Bygg og Bo. Det ser ut til å funke på den strekningen vi har satt det opp. Selve gangstien trenger sårt å renses for gress. Siden vi skjelden er hjemme blir det liten tid til slike gjøremål.
Denne overskriften har Avisa Nordland funnet på. Nå tror jeg jo at en fødsel ville vært spennende, men litt sært å sammenligne en fotballkamp med en fødsel. Kanskje hadde journalisten i tankene av 2 av glimtspillerne nettopp har fått barn.
Disse staudene klarer seg selv. De blomstrer år etter år uten at vi må vannet dem eller på noe vis hjelpe dem. Det passer fint siden vi skjelden er hjemme fra påske til i oktober.
Etter at vi fikk robotgressklipperen slipper vi å tenke på plenen også. Den setter seg ofte fast mens vi er borte, men snille naboer hjelper den videre når de oppdager den.